Hakkımızda

ELM Kimya, polimerler, petrol ürünleri ve diğer emtiaların dağıtımını ve ticaretini yapan uluslararası bir şirkettir. Merkezi Bursa’da olan firmamızın, İsviçre’de de ofisi bulunmaktadır.

Petrokimya endüstrisinin ileri gelen hammadde üreticileri ile kurduğu sağlam iş birliği çerçevesinde, kaliteli ve geniş ürün yelpazesini, rekabetçi fiyat performansı ile müşterilerine arz etmektedir. ELM Kimya ürünlerin tedarik ve teslim sürecini müşterilerinin istekleri doğrultusunda en etkin şekilde yürütmektedir.

ELM Kimya, çevre ve sürdürülebilirlik konusunda taşıdığı hassasiyet ile çalışmalarını yönlendirmekte; insana ve topluma verdiği değer ile ticari hayatını sürdürmektedir. Bu anlayışla 2018 yılından beri plastik hammaddelerin geri dönüşümünü yaparak, ülke ekonomisine verdiği katkının yanı sıra, sirküler ekonomiye de katkı sağlamaktadır. Her yıl 25.000 tondan fazla plastik atık, ELM Kimya bünyesinde geri dönüştürülmektedir.

Dinamik ve yenilikçi bir vizyon ile gerek bölgesel gerek global pazarı yakından takip etmekte ve bu bağlamda ürün portföyünü her gün yenilemektedir. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, PAGEV, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, İsviçre Plastik Platformu üyeliği bulunan ELM Kimya, sektördeki teknolojik yenilik ve gelişimlere katkıda bulunmaktadır.